Autor:

Dominik Pientka

Utworzono:

18.10.2015

Sędzią 10. kolejki Ligi Okręgowej pomiędzy KS Krapkowice a Racławią Racławice Śląskie był Bartłomiej Zator, a jego asystentami Arkadiusz Zadworny oraz Adrian Czpak. Trener Łukasz Wicher w porównaniu z ostatnim meczem dokonał sześciu zmian. Na prawej obronie miejsce Krzysztofa Krakowiana zajął Jarosław Korbiel. Na lewej stronie defensywy Jarosława Łysonia zastąpił Natan Przybyła. W miejsce nieobecnego Adama Gondka wystąpił Damian Gajowy. Na lewym skrzydle za Piotra Szczudrawę zagrał Piotr Sobota. Na szpicy zamiast Jarosława Wośko szansę otrzymał Paweł Nowak. A w ostatniej zmianie Michał Gąsior zastąpił na prawym skrzydle Jakuba Mutke.

Już w drugiej minucie Damian Gajowy otrzymał świetne prostopadłe podanie od Adama Steczka i z pierwszej starał się zagrać wzdłuż linii piątego metra, lecz obrońca udanie zablokował podanie. Goście zagrozili bramce Sebastiana Bohma w 12 minucie, gdy po wrzutce z prawej strony boiska strzał z woleja wbiegającego w pole karne zawodnika zatrzymał się na słupku. Była to najlepsza okazja Racławi w pierwszej połowie. Przez resztę spotkania przyjezdni bronili się całą drużyną i próbowali stwarzać sytuację kontratakami. W 19 minucie Paweł Nowak zabawił się w polu karnym z defensorami przeciwników. Okiwał pięciu zawodników i oddał strzał, który sparował przed siebie golkiper rywali, do piłki dobiegł Michał Gąsior, lecz jego strzał zablokował stoper. Chwilę później Paweł Nowak otrzymał piłkę na wolne pole, przerzucił ją ponad obrońcą i pomiędzy nogami bramkarza umieścił futbolówkę w siatce. Przez resztę pierwszej odsłony spotkania było niewiele klarownych okazji, a jeśli się takowe zdarzały nie były wykorzystywane.

W przerwie doszło do pierwszej rotacji w jedenastce „żółto – niebieskich”. W miejsce Damiana Gajowego na murawie pojawił się Jakub Mutke. Gospodarze podwyższyli wynik meczu już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Adama Steczka wybił niedokładnie piłkarz z Racławic, a do bezpańskiej piłki dobiegł Bartosz Brzozowski i silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. W 51 minucie Jarosław Korbiel przechwycił piłkę na połowie rywala i zaadresował ją do Pawła Nowaka, który bez zastanowienia oddał strzał, lecz bramkarz sparował uderzenie na rzut rożny. W 57 minucie Piotr Sobota zszedł z piłką do środka boiska i zagrał do Adama Steczka, ten z pierwszej zagrał prostopadle do Pawła Nowaka, jednakże po praz kolejny bramkarz udanie interweniował po strzale naszego napastnika. W 63 minucie nastąpiła zmiana w szeregach gospodarzy. Pawła Nowaka zmienił Dawid Dahms. Siedem minut po wbiegnięciu na boisko Dawid Dahms zdobył bramkę po kontrze przeprowadzonej przez Sobotę. „Sobol” przebiegł z piłką połowę boiska i podał do Jakuba Mutke, ten wypatrzył lepiej ustawionego w polu karnym Daiwda Dahmsa i zaadresował do niego podanie, a zmiennik dopełnił formalności. Kolejna zmiana miała miejsce w 72 minucie. Piotra Sobotę zmienił Piotr Szczudrawa. W 75 minucie Adam Steczek wraz z Dawidem Dahmsem zapoczątkowali wyśmienitą akcję Krapkowickiej jedenastki. Zawodnicy w środkowej strefie boiska wymienili parę podań, Adam Steczek zagrał do Piotra Szczudrawy, ten rozrzucił grę na skrzydło do Michała Gąsiora, który dośrodkował w pole karne, akcja zakończyła się faulem na obrońcy z Racławic. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry doszło do ostatniej zmiany w ekipie „ żółto – niebieskich”. Pawła Kostkę zmienił Krzysztof Krakowian. W 82 minucie Adam Steczek po asyście Jakuba Mutke potężnym strzałem ustalił wynik meczu na 4:0. Jedyną żółtą kartkę dla KS-u otrzymał Michał Gąsior w 84 minucie. Chwilę potem Adam Steczek po raz kolejny miał szansę na zdobycie swojej drugiej bramki, ale jego uderzenie nie znalazło miejsca pomiędzy słupkami bramki.