SV Laubusch 1919 - LKS Jemielnica 0:2

W minioną sobotę w miejscowości Laubusch (Stadt Lauta) piłkarze LKS Jemielnica zmierzyli się towarzysko z miejscową drużyną SV Laubusch 1919. Warto zaznaczyć, że było to pierwsze spotkaniu obydwu drużyn. Jemielniczanie, będący w opinii miejscowych kibiców faworytem od początku starcia zdominowali wydarzenia na boisku. Przewaga nie przekładała się jednak na zdobycze bramkowe, w związku z czym pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części gry przyjezdni wzięli się jednak mocno do roboty, co przyniosło wkrótce oczekiwany rezultat. W 65 minucie, po faulu na Pawle Pyka, miejscowy arbiter odgwizdał rzut karny. Ten stały fragment gry na trafienie zamienił Piotr Niewiem. Kolejne akcje LKS-u raz po raz zagrażały bramce gospodarzy, piłkarze jednak razili nieskutecznością. Wynik meczu w 80 minucie, sprytnym strzałem przy słupku ustalił Damian Gattner. Miejscowi, choć zawiedzeni, zapowiedzieli już przyszłoroczny rewanż, tym razem na boisku w Jemielnicy.

Drużyna LKS Jemielnica wystąpiła w składzie:

Michał Pyka, Paweł Pyka, Paweł Jaskóła, Krzysztof Korczak, Jakub Szłapa, Daniel Bombelka, Piotr Niewiem, Artur Mateja, Damian Gattner, Damian Hajduk, Andrzej Kalisz, Dawid Galas, Damian Kalisz, Artur Jureczko, Grzegorz Pyka.

Trener: Tomasz Szyszka

Powiązana galeria: